Поліція часу: в ДФС боряться з корупцією в минулому

В Державній фіскальній службі відбулася прес-конференція про основні заходи боротьби з корупцією, «яка існувала в службі в попередніх періодах».

Згідно повідомлення прес-служби ДФС, про боротьбу з корупцією розповідали Голова ДФС Роман Насіров та начальник Головного управління власної безпеки Юрій Шеремет.

«Для нас питання подолання корупції, яка існувала в службі в попередніх періодах, — одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес і залучатися до нього має не тільки фіскальна служба, а й інші правоохоронні органи, законодавці та суспільство», — наголосив Роман Насіров.

З серпня 2015 року у ДФС почала працювати Антикорупційна програма з комплексом заходів щодо запобігання і протидії корупції в органах ДФС  на найближчі два роки. Одне з ключових положень цієї програми — покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби. Тобто керівники будуть боротися з корупцією серед своїх підлеглих?

Змінено структуру Головного управління власної безпеки ДФС: для уникнення впливу регіональних керівників на територіальні підрозділи по протидії корупції їх введено до структури Головного управління власної безпеки.

У ДФС існує антикорупційний сервіс «Пульс» — гаряча лінія, на яку можна телефонувати та скаржитись на протиправні дії працівників ДФС. «У січні-жовтні ми отримали 241 скаргу про зловживання співробітників ДФС, з них 40 підтвердилось», — заявив Роман Насіров.

З початку 2015 р. підрозділами власної безпеки ДФС відкрито 481 кримінальне провадження, що на 45% більше, ніж у минулому році. Виявлено 75 випадків хабарництва з боку працівників. Проти працівників територіальних органів ДФС відкрито 206 кримінальних проваджень. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень в сфері службової діяльності оголошено 69 співробітникам, у тому числі 45 — за одержання неправомірної вигоди. Матеріали 36 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 14 осіб засуджено.