Побудують новий чорноморський порт?

Мінінфраструктури розробило проект нового порту, що буде спеціалізуватись на рейдовій перевалці вантажів і буде розташований в районі Дніпро-Бузького лиману.

За повідомленням, розміщеним на сайті Мінінфраструктури, схема роботи нового порту буде наступною: вантажі малими партіями малотоннажним флотом спускаються в море, а на рейді нового порту перевалюються на великий морський тоннаж. «Новий порт дозволить приймати великовантажні судна типу «панамакс», «постпанамакс» і навіть «кепсайз» (до 100 000 тонн). Важливо, що вантаж, що надходить з річки, взагалі не заходить в звичайний морський порт, а відразу потрапляє на рейдову перевалку. Це економить власнику вантажів і час, і гроші», — зазначив перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

Рейдова перевалка стане стимулом для розвитку вантажного судноплавства на Дніпрі, кораблебудуванню та збільшить експортні можливості України з перевалки вантажів.

Проект знаходиться на внутрішньому узгодженні в міністерстві інфраструктури. Очікується, що інвестиції держави в проект сягатимуть до 33 млн грн. За планом, новий порт почне працювати влітку 2016 року.