Петро Порошенко: на Сході України нашестя чужинців

Сьогодні Президент виступив під час заходів з нагоди Дня Хрещення Київської Русі.

Відзначивши історичне хрещення Русі – України князем Володимиром, Президент процитував митрополіта Іларіона Огієнко стосовно Володимира: «Це справді був великий реформатор, який міцною рукою повів Україну на Захід і прищепив їй західну культуру».

Петро Порошенко нагадав, що християнство прийшло до Києва з Константинополя та що «Константинопольська Церква для нас була, є й буде Церквою-матір’ю, до якої ми, її чада, зверталися і будемо звертатися по допомогу, – в тому числі у подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям».

У цьому зв’язку, Президент України попросив архієпископа Тельміського Іова, представника Вселенського Патріарха Варфоломія, переказати останньому, що «Православна Церква в Україні потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського Престолу. Він – єдиний, хто спроможний допомогти православним України об’єднатися та врегулювати канонічний статус Української Церкви в структурі світового Православ’я».

Президент підкреслив, що соцопитування свідчать, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву, яка буде адміністративно незалежна від інших церковних юрисдикцій.

«Ясно, що ми не будемо байдуже спостерігати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використати в своїх інтересах почуття частини українських православних», – зазначив Президент.

Далі Петро Порошенко нагадав, що два з половиною роки тому Москва розв’язала війну проти Києва, зазначивши: «Категорично не сприймаю паліативні форми як-то абстрактний «збройний конфлікт» чи «збройне протистояння». Це оцінки з чужого, неукраїнського голосу. Те, що відбувається на Сході, називається «нашестям чужинців».

Петро Порошенко подякував тим церквам і релігійним організаціям, які стали на захист України як до справді богоугодної справи. «Вдячний тим з вас, хто продовжує підтримувати Божим словом, молитвою і гуманітарною допомогою наші Збройні Сили, всіх захисників України. Висловлюю вдячність усім, хто допомагає полегшити страждання мирного населення, спричинені російською агресією та промосковськими бандами», – зазначив Президент.