Перші результати конкурсу на посади в місцеві прокуратури

Важливим етапом імплементації нового Закону України «Про прокуратуру» є створення 178 місцевих прокуратур замість 639 діючих прокуратур районного рівня. Місцеві прокуратури почнуть діяти в Україні з 15 грудня 2015 р. Відкритий конкурсний набір прокурорів в місцеві прокуратури — необхідна складова частина заходів, направлених на відновлення довіри громадян до прокуратури.

16 вересня завершилося тестування на знання законодавчої бази, в якому взяли участь більше 10 тисяч учасників. «Відкритість та прозорість пройденого тестування не викликала ні в кого сумніву. Ми всі були очевидцями першого етапу чесного конкурсного відбору кандидатів на посади до місцевих прокуратур», — підсумував Віктор Шокін. Другий етап конкурсу (тестування на рівень загальних знань) розпочнеться 26 вересня.

В рамках проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» ЕС надає допомогу прокуратурі в організації процесу тестування. Ян Томбінський наголосив на важливості того, що цей відбір має бути відкритим для людей з «поза системи», юристів-професіоналів, які хочуть взяти безпосередню участь в реформах і зробити прокуратуру сучасною і прогресивною установою. «Саме від рівня професійної відповідності прокурорів буде залежати успіх реформ не лише прокуратури, а й всього державного апарату боротьби зі злочинністю і корупцією», — додав Ян Томбінський.