Пенсійні виплати працюючим пенсіонерам будуть обмежені

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який зменшує на 15% розмір пенсій, що виплачуються пенсіонерам в період їх роботи. Сума пенсії не може бути меншою за розмір прожиткового мінімуму, якщо вона виплачується втратившим працездатність особам.

Згідно із пояснювальною запискою до закону, дані обмеження діятимуть з 1 квітня 2015 року до січня наступного року. крім того, нормативно-правовий акт передбачає:

  • Підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років.
  • Збільшення страхового стажу, необхідного для призначення вище вказаних пенсій і для чоловіків і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років.
  • Перерахунок пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера. Відповідно до запропонованих змін необхідно буде провести перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 грудня 2015 року.

Закон не розповсюджується на таких пільговиків, як чорнобильці, працівники металургійної і хімічної промисловості, державних органів, органів місцевого самоврядування, які є:  інвалідами I та II групи, інвалідами війни III групи. учасниками бойових бій, у тому числі учасниками АТО. членами сімей загиблих учасників бойових дій.