ПАРЄ планує запровадити санкції щодо України через недосконалу люстрацію

Венеціанська комісія піддала критиці Закон «Про очищення влади», заявивши, що він порушує права людини. Дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права зазначив, що у разі відсутності дій української влади щодо вдосконалення люстрації, Парламентська асамблея Ради Європи запровадить санкції щодо України, а справи незаконно люстрованих чиновників відправить до Європейського суду з прав людини.

 

 

 

 

 

 

 

«Ми стурбовані захистом прав людей, яких торкнеться люстрація. Також викликає побоювання спроба замінити цим законом боротьбу з корупцією. Ми також побоюємося того що цей закон може стати інструментом політичної помсти і боротьби з опонентами», — наголосив директор секретаріату Венеціанської комісії Томас Маркерт.

Члени міжнародної установи висловили занепокоєння, що очищення влади України є показовим, та, здебільшого, поверховим.

«Необхідно довести особисту відповідальність кожного. Коли когось люструють, потрібно Довести, що ця людина винна особисто. А не тільки тому, що вона займала якусь посаду», — заявив Президент Венеціанської комісії Джанні Буккіккіо.

Основним недоліком української люстрації, на думку членів Комісії, є її втілення упередженим органом.

«Люстрацією, очищенням влади, як би ми це не називали, повинен займатися окремий незалежний орган. І нас хвилює ця проблема», — вважає член Венеціанської комісії Ганна Сухоцька.