Пам’ятники Леніну вже не пам’ятники

Як повідомляє прес-служба Мінкульту, Міністр культури України В’ячеслав Кириленко підписав наказ, згідно якого 40 пам’ятників Леніну позбавлено статусу пам’яток, отже вони не знаходяться під охороною держави.

Відповідне рішення було прийняте на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» а також фахових висновків та рішень Експертної комісії з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Мінкультури.

Серед таких об’єктів монументального мистецтва: сорок — пам’ятники Леніну і один пам’ятник борцям за Радянську владу на західноукраїнських землях. Ці об’єкти розташовані: у місті Слов’янську (Донецька обл.) — 1, у місті Запоріжжя — 1, у селищі Гоща (Рівненська область) — 1, у селищі Мечебилове (Харківська область) — 1, у місті Ізяслав (Хмельницька область) — 1, у Чернігівській області — 36. Ці об’єкти, які тепер не мають статусу пам’яток, офіційно не знаходяться під охороною держави.