ООН може збільшити присутність в зоні АТО

Як повідомляє прес-центр МЗС України, 12 жовтня відбулася зустріч Міністра закордонних справ  України Павла Клімкіна з Генеральним Секретарем ООН Пан Гі Муном, в ході якої було обговорено низку питань щодо використання існуючих та створення нових механізмів залучення ООН до врегулювання ситуації на Сході Україні.

«Міністр поінформував Генерального секретаря про хід переговорів, які відбуваються у рамках Нормандського формату, Тристоронньої контактної групи, а також про поточний стан виконання Мінських домовленостей та підготовки до проведення місцевих виборів у відповідності до міжнародних стандартів», — йдеться у повідомленні МЗС України.

На зустрічі наголосили на неприпустимості перешкоджання бойовиками роботі Управління з координації гуманітарних питань ООН, що спричинило протягом останніх місяців неможливість доставки та розподілу гуманітарних вантажів ООН та інших міжнародних організацій цивільному населенню окупованих територій.

Пан Гі Мун запевнив в повній підтримці територіальної цілісності та суверенітету України та висловив готовність збільшити присутність ООН з метою деескалації та стабілізації ситуації на Сході України.