Окремих люстрованих чиновників можуть амністувати

Міністр юстиції України Павло Петренко прогнозує створення інституту індивідуальної амністії для чиновників, які підпали під люстрацію, у рамках підготовки змін до Закону «Про очищення влади».

Павло Петренко повідомив, що зараз Мін’юст спільно з депутатами ВР та експертами Венеціанської комісії сформували робочу групу, завдання якої вдосконалити деякі положення Закону «Про очищення влади».

 «Мова йде про уніфікацію положення цього закону і закону про відновлення довіри до судової системи в порядку проведення перевірки суддів», — зазначив міністр.

Другий блок новацій, які потраплять у відповідний законопроект, за словами Петренка,  стосується створення незалежного органу, який забезпечуватиме реалізацію закону і буде підпорядкований Кабміну.

Згідно заяви міністра, третій блок стосується розширення кола осіб, які потраплятимуть під люстраційну перевірку, в тому числі і на виборчі посади.

 «Четвертий блок — це впровадження інституту індивідуальної амністії щодо окремих осіб, які можуть пройти через цей механізм», — зазначив Петренко.

Міністр юстиції також розповів про можливість запровадження механізму відповідальності керівників відповідних органів за саботаж і невиконання закону про люстрацію.