Обшуки у злочинців із «Банку Михайлівський»

Прес-служба поліції Києва повідомляє, що Нацполіція за підтримки КОРДу веде обшуки за місцями проживання та в офісних приміщеннях членів злочинної групи посадових осіб ПАТ «Банк Михайлівський», які завдали державі близько 1,5 млрд. гривень збитків.

Зловмисники, використавши кілька товариств з обмеженою відповідальністю, вивели активи банку та довели його до неплатоспроможності.

У рамках кримінального провадження досудове розслідування здійснює слідче управління Головного управління Нацполіції у м. Києві. Зокрема за підтримки КОРДу тривають 25 обшуків за місцями проживання фігурантів, в офісних приміщеннях, банківській установі та у транспортних засобах. На цей час столичні поліцейські уже вилучили понад кілограм золота, велику кількість готівки у доларах США, елітні авто та приховану документацію.

Поліція вже затримала одного із фігурантів та вирішує питання про затримання інших осіб на підставі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Встановлено, що у результаті незаконних дій службових осіб ПАТ «Банк Михайлівський» фінансову установу віднесли до категорії неплатоспроможних, що завдало великої матеріальної шкоди державі в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Досудове розслідування проводиться у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 218-1 (Доведення банку до неплатоспроможності) КК України. Фігурантам загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі та з конфіскацією майна.

Правоохоронці звертатимуться до суду з клопотанням про накладення арешту на вилучені кошти та майно з метою відшкодування завданих збитків.