Нуланд: Генпрокуратуру потрібно створити наново

Помічниця держсекретаря США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд у виступі перед сенатським комітетом із міжнародних відносин 8 жовтня 2015 р. підкреслила необхідність реформування Генпрокуратури.

На початку свого виступу Вікторія Нуланд звернула увагу на те, що Америка допомагає Україні, оскільки успіх останньої має головне значення для глибинних національних інтересів США, які полягають в тому, щоб Європа була більш демократичною, процвітаючою та стабільною.

Нуланд констатувала, що Україна може пишатися досягнутим прогресом, але перед країною лежить довгий та важкий шлях. В країні необхідно побудувати демократію; економіку, в якій «те, що ви знаєте має більше значення, ніж ті, кого ви знаєте»; і суспільство, в якому править закон, аніж корупція та жадоба.

Нуланд зазначила, що кращою протиотрутою від російської агресії і згубного впливу для України буде успіх в якості демократичної, процвітаючої європейської держави, а українському уряду необхідно виконувати те, що було обіцяно народу, та зберегти довіру міжнародного співтовариства.

Помічниця держсекретаря наголосила, що потрібно очищення уряду і суспільства від повальної корупції, на кожному рівні; стабілізувати економіку; розірвати хватку корумпованих державних підприємств і олігархів; і реформувати систему правосуддя.

Одним із найважливіших кроків в напрямку реформ Нуланд вважає реформування Генпрокуратури, яку, як це було з поліцією, потрібно створити наново, як установу, яка буде «слугувати громадянам України, а не грабувати їх». Це означає, що Генпрокуратура повинна розслідувати та успішно переслідувати випадки корупції та повернення активів, в тому числі всередині ГПУ. Крім того, потрібно, щоб «новостворене Управління генерального інспектора в системі прокуратури України було в змозі працювати незалежно та ефективно, без політичного чи судового втручання», — наголосила Нуланд. Також уряд повинен якнайшвидше призначити антикорупційного прокурора для співпраці з Національним антикорупційним бюро України, щоб почати розслідування цих злочинів.