Нотаріусам нададуть повноваження державних реєстраторів

Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що з квітня усі нотаріуси отримають право проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. За його словами, нововведення дозволить позбавитися черг в усіх аграрних регіонах.

«Якщо ця процедура спрацює позитивно, то наступним кроком, згідно з нашою концепцією реформування надання публічних сервісів, буде передача нотаріусам можливості реєструвати всі об’єкти нерухомості як повноцінним державним реєстраторам», — наголосив міністр.

Петренко заявив, що Кабінет Міністрів України зобов’язав усі органи державної виконавчої влади використовувати інформацію з реєстрів і повторно не вимагати від громадян цю інформацію.

«Ми маємо величезні перспективи покращити результати України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. У напрямку реєстрації бізнесу з 76 місця ми маємо шанси піднятися до 12. У реєстрації власності — з 59 до 35 місця. У вирішенні питань із неплатоспроможності — перескочити із 142 на 108 місце. А у напрямку забезпечення виконання контрактів піднятися з 43 на 27 місце», — зазначив посадовець.