НКРЕКП призупинила введення абонентської плати за газ

НКРЕКП оприлюднила заяву, згідно якої вона призупиняє запровадження тарифів на транспортування та розподіл природного газу, які вона ввела 1 квітня.

Національна комісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) зазначає, що методологія, за якою визначено тарифи, була розроблена з урахуванням досвіду країн ЄС та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Ця «методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу», — стверджується в заяві.

Однак, враховуючи соціальну значимість цього питання НКРЕКП виступає за додаткове опрацювання з метою захисту населення та непідвищення загального рахунку.

Комісія проведе додаткові консультації з Кабміном в частині компетенцій, що безпосередньо залежать від Уряду, а саме – поширення субсидій на послуги з транспортування та розподілу природного газу.

Також НКРЕКП «ініціює додатковий період для адаптації споживачів з найменшим типорозмірами та перенесе запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію».

Напередодні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до керівника НКРЕКП з проханням переглянути рішення про введення абонентської плати за постачання газу.

Петро Порошенко також звернувся до Уряду та НКРЕКП щодо необхідності призупинення вказаного рішення.