Нацбанк посилить контроль за валютними операціями імпортерів

1000px-Forex.svg

Правління Національного банку України прийняло постанову, згідно з якою НБУ посилить контроль за здійсненням імпортерами валютних операцій за зовнішньоекономічними договорами з використанням авансових платежів.

Регулятор запровадив такі адміністративні заходи:

  • Забороняється здійснення уповноваженими банками купівлі валюти за дорученням клієнтів, якщо для цього використовуються залучені клієнтами кредитні кошти.
  •  Для здійснення уповноваженим банком авансових платежів за імпортним контрактом клієнта, загальна вартість якого перевищує 50 тис. доларів США, необхідно мати підтвердження Національного банку України. Разом з тим за імпортними контрактами, розрахунки за якими здійснюються у формі акредитива, таке обмеження не застосовується. У цьому разі акредитив має бути підтверджений банком, який має рейтинг не нижче інвестиційного класу. За імпортними контрактами, загальна вартість яких не перевищує 50 тис. доларів США, компанії можуть здійснювати попередню оплату без додаткової перевірки з боку Національного банку України.
  •  Операції банків зі здійснення платежів за імпортними контрактами клієнтів, загальна вартість яких перевищує 500 тис. доларів США, мають проводитися виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. У цьому разі акредитив має бути підтверджений банком, який має рейтинг не нижче інвестиційного класу. Зазначені обмеження стосуються операцій банків щодо купівлі та перерахування іноземної валюти як за операціями клієнтів, так і за власними операціями банків.