НАБУ: підписи голови ЦВК в «амбарній книзі» ПР достовірні

Сьогодні НАБУ повідомило про те, що повторна експертиза засвідчила достовірність підписів голови ЦВК Михайла Охендовського в «амбарній книзі» Партії регіонів.

Про це свідчать результати почеркознавчої експертизи, здійсненої комісією у складі експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М. Бокаріуса і Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Відповідні висновки НАБУ отримало 15 березня. Зокрема, експертиза підтвердила, що чотири підписи і три записи зроблені власноруч Михайлом Охендовським, якого НАБУ підозрює в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Вперше достовірність підписів голови ЦВК в так званій «амбарній книзі» Партії регіонів підтвердили експерти Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ).

НАБУ нагадує, що 13 грудня 2016 року голові ЦВК було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України («Одержання хабарів у великому та особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище»). Загальна сума хабарів, інкримінованих детективами підозрюваному, склала 161 698 доларів США, що в еквіваленті по курсу Національного банку України на час вчинення злочинів становило 1 294 438 грн.