НАБУ: немає потреби у повторному допиті Насірова

НАБУ повідомляє, що повторний допит є доцільним тільки за умови, якщо відсторонений голова ДФС почне конструктивно співпрацювати зі слідством.

«Наразі цей допит є доцільним лише у разі, якщо підозрюваний сам зголоситься прийти і повідомити нові факти чи обставини, що стосуються надання розстрочень зі сплати ренти за надрокористування компаніям, задіяним у «газовій схемі Онищенка», – йдеться у повідомленні НАБУ.

Під час допиту в НАБУ 17 березня посадовець не дав відповіді по суті на більш ніж половину запитань. «Відмовляючись від конструктивної співпраці зі слідством та надання чіткої аргументації своїх дій та рішень, відсторонений керівник ДФС жодним чином не спростовує підозри слідчих», – наголошується у повідомленні.

НАБУ наголошує, що публічні заяви Насірова містять чимало недостовірної інформації. Зокрема, голова ДФС зазначає, що кримінальне провадження, учасником якого він є, буцімто розслідується вже 2 роки. Водночас у витязі з ЄРДР, який він та його захист отримали для ознайомлення разом із клопотанням про обрання запобіжного заходу, вказано, що голова ДФС є учасником одного з багатьох епізодів злочину (ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою та службовим становищем»), розслідування якого було розпочате 29 листопада 2016 року.

«Національне бюро має достатньо доказів незаконності рішень голови ДФС і в даний момент не потребує проведення повторних допитів підозрюваного, якщо він сам у них не зацікавлений», – підкреслюється у повідомленні.
Нагадуємо, що відсторонений голова ДФС підозрюється в тому, що у період з травня 2015 року по березень 2016 року ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами, задіяних у, так званій, «газовій схемі Онищенка», що призвело до завдання державі збитків на загальну суму 2,019 млрд грн.