На митницях запрацювало «Єдине вікно» за стандартами ЄС

Сьогодні Міністр фінансів Олександр Данилюк та Голова ДФС Роман Насіров продемонстрували роботу «Єдиного вікна» на митному посту «Столичний» Київської міської митниці, повідомляє прес-служба Кабміну.

Голова ДФС Роман Насіров під час презентації роботи «Єдиного вікна» зазначив, що «Єдине вікно» – це одна з важливих системних реформ на митниці. «Це програмно-апаратний комплекс, який інтегровано працює  з програмним забезпеченням декларантів. Ці програми працюють з нашою системою ДФС «Інспектор 2006» і вони ж з першого серпня працюють з системами наших колег – Держпродспоживслужби та Держекоінспекції, які здійснюють п’ять типів контролю – санітарно-епідеміологічний контроль, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний. Таким чином, процес подачі документів для декларантів став набагато легшим, простішим і ефективнішим», – повідомив Роман Насіров.

Насіров підкреслив: «Ми забезпечили он-лайн доступ до системи для всіх контролюючих органів, провели інструктаж всіх адміністраторів цих органів, які тепер надають доступ своїм співробітникам по всій території України, незалежно від місця перебування. В он-лайн режимі вони можуть проглянути всі необхідні документи і, лише якщо потрібно, виїхати і провести огляд».

Нагадуємо, що доручення про розробку системи «Єдине вікно» дав Прем’єр-міністр України за результатами наради 21 квітня щодо реформування митних органів за стандартами ЄС, спрощення митних процедур та збільшення надходжень митних платежів. «Єдине вікно» передбає скорочення строків проведення та спрощення контрольних процедур, а також їх відеофіксацію. На виконання доручення Прем’єр-міністра України була розроблена та прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 364 від 25.05.2016.

1 серпня Державна фіскальна служба запровадила систему «Єдине вікно» на митницях.