На Донбасі хочуть створити військово-цивільні адміністрації

Народні депутати зареєстрували проект Закону №1855 «Про військово-цивільні адміністрації», що передбачає створення військово-цивільних адміністрацій у населених пунктах, де місцеві ради та виконавчі органи припинили здійснення покладених на них повноважень, у тому числі внаслідок саморозпуску або самоусунення від виконання обов’язків.

Даний Закон покликаний врегулювати низку проблем, що виникли в Донецькій та Луганській областях внаслідок усунення окремих місцевих органів влади від виконання своїх повноважень. Зокрема, норми Закону повинні забезпечити нормальну життєдіяльність відповідних територіальних громад.

Відповідно до законопроекту, військово-цивільні адміністрації є тимчасовими державними органами, які діють у складі Антитерористичного центру при СБУ і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам та недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції.