МЗС: провокація Кремля для виправдання окупації Криму

Міністерство закордонних справ оприлюднило заяву у зв’язку з черговою провокацією Кремля, який безпідставно звинуватив Україну у підготовці «теракту у Криму».

«Під надуманим приводом Кремль розгортає гібридну спецоперацію для виправдання окупації Криму та своїх подальших агресивних дій проти України», – йдеться у заяві.

МЗС звертає увагу концентрацію російських озброєнь на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу та уздовж українсько-російського кордону. «Ця ситуація є вкрай небезпечною для миру та стабільності не лише в Україні, але і в усьому регіоні. Держава-окупант не обмежується щоденними обстрілами на Донбасі, а через інсценовані у Криму провокації намагається перекласти на Україну та наших міжнародних партнерів відповідальність за свої деструктивні дії», – зазначає МЗС.

У заяві нагадується про те, що «з моменту початку російської агресії проти України у лютому 2014 року внаслідок терористичних актів, здійснених за участі, а також фінансової, матеріальної та технічної підтримки з боку держави-агресора, загинули тисячі мирних громадян України й інших держав. Йдеться, зокрема, про збиття літака рейсу МН17, ракетні удари по Волновасі, Маріуполю, Краматорську та інших мирних українських містах».