МЗС: обстріл Горлівки з «Градів» особливо цинічний

Сьогодні, прес-центр МЗС України розмістив коментар Міністерства закордонних справ стосовно ескалації напруженості на Донбасі.

У коментарі йдеться про те, що ескалація пов’язана із збільшенням кількості порушень режиму припинення вогню, у т.ч. збройними провокаціями з боку незаконних збройних формувань з використанням важких озброєнь, що повинні були бути відведені на безпечні відстані згідно з Мінськими домовленостями.

Черговою брутальною провокацією бойовиків за підтримки РФ став обстріл, здійснений 25 листопада з району с. Спартак Ясинуватського району Донецької області у напрямку м. Горлівка із застосуванням реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град».

«Особливо цинічним виглядає цей обстріл з огляду на те, що зазначені населені пункти тимчасово контролюються незаконними збройними формуваннями окремих районів Донецької та Луганської області», — йдеться у коментарі МЗС.

Українська сторона закликає Спеціальну моніторингову місії ОБСЄ продовжити всебічне розслідування фактів порушень Мінських угод та надати їм об’єктивну оцінку.

«З принципових позицій вважаємо, що запорукою належного виконання Мінських угод залишається реалізація Росією і підтримуваними нею незаконними збройними формуваннями заходів «безпекового блоку», а саме: припинення постачання Москвою озброєнь, військової техніки і найманців; забезпечення повного і безперешкодного доступу спостерігачів СММ ОБСЄ до будь-якого району, у т.ч. до тимчасово неконтрольованих ділянок українсько-російського державного кордону; виведення озброєнь, бойовиків та найманців з території України; роззброєння незаконних збройних формувань», — повідомляє МЗС.