МВФ стабілізуватиме український валютний ринок

Міжнародний валютний фонд заявив про готовність запровадження нової програми кредитування економіки України та про намір допомогти Національному банку України стабілізувати ситуацію на валютному ринку.

 «Експерти МВФ підтримують тісний контакт з Національним банком України і готові надати допомогу в розробці заходів, спрямованих на подолання значного тимчасового дисбалансу попиту та пропозиції валюти. Ми очікуємо від української влади швидкого виконання попередніх заходів, які є передумовою розгляду Радою директорів фонду, засідання якої заплановано на 11 березня, програми економічних реформ в Україні та надання країні розширеного фінансування обсягом 17,5 млрд доларів США», — йдеться у заяві МВФ.

Фонд повідомив, що великий обсяг кредитних коштів буде виділено на початку програми за умови швидкого виконання Україною низки попередніх умов.

 «Значний початковий транш буде виділено відразу після затвердження програми. Ми переконані, що це допоможе швидко стабілізувати макроекономічну ситуацію», — зазначили у МВФ.