МВФ надає Україні черговий транш у 1 млрд. доларів США

Вчора МВФ оприлюднив прес-реліз, згідно якого виконавча рада МВФ затвердила виділення Україні чергового траншу у 1 млрд. доларів США.

Після засідання Виконавчої ради, перший заступник Директора-розпорядника і виконуючий обов’язки голови Девід Ліптон, сказав: «Українська економіка демонструє хороші ознаки відновлення. Зростання повертається, інфляція знижена, а міжнародні резерви подвоїлися. Цей прогрес багато в чому зобов’язаний рішучим політичним діям влади, включаючи розумну макроекономічну політику».

Він також зазначив, що для досягнення більш швидкого і стійкого зростання, необхідного для підвищення доходів, необхідно прискорити структурні реформи для покращення бізнес-середовища та залучення інвестицій. Необхідно почати з приватизації і розвитку ринку сільськогосподарських земель.

Також Девід Ліптон вважає, що потрібно рішуче долати корупцію, оскільки, незважаючи на створення нових антикорупційних інституцій, конкретних результатів поки що не досягнуто.

Пізніше Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард. Він подякував Директору-розпоряднику МВФ за особистий внесок у позитивне рішення щодо виділення Україні чергового траншу в обсязі 1 млрд. доларів США.

Петро Порошенко та Крістін Лагард обговорили стан впровадження структурних реформ, зокрема судової реформи, посилення боротьби з корупцією та здійснення податкової реформи.