МВФ надасть Україні довгострокову фінансову підтримку

Кабінет міністрів України направив до Міжнародного валютного фонду запит на розширене фінансування, яке буде проводитись за допомогою Механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), для встановлення тривалого партнерства з МВФ. Запит було подано 21 січня в Давосі відразу після зустрічі Президента України Петра Порошенка з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, міністром фінансів України Наталією Яресько та головою НБУ Валерією Гонтаревою.

«Механізм EFF надасть протягом наступних чотирьох років довгострокову підтримку, яка дозволить Україні повернутися до економічного зростання, відновити достатній рівень валютних резервів і забезпечити економічну і фінансову стабільність в майбутньому», — повідомили в прес-службі Кабінету міністрів України.

Прес-служба Міністерства фінансів зазначає, що складовою частиною цього загального плану є консультації Міністерства фінансів з власниками українського суверенного боргу для поліпшення середньострокової фінансової стабільності. Як зазначається у прес-релізі, як тільки будуть досягнуті домовленості з МВФ, українська влада представить кроки подальших консультацій зі своїми кредиторами.

«Ринки очікували цього кроку і повинні схвально його сприйняти, так як це надасть фінансову підтримку, необхідну Україні для швидкого запуску економічного відновлення, і принесе прийнятні результати для всіх зацікавлених сторін. Сьогоднішнє рішення ще раз демонструє міжнародним фінансовим партнерам і кредиторам незмінну відданість українського уряду амбітній програмі реформ і макроекономічній стабільності», — прокоментувала Наталія Яресько.