Мінприроди працює над впровадженням Водної рамкової Директиви ЄС

Впровадження Водної рамкової Директиви ЄС допоможе більш надійно захистити водні басейни України за рахунок інтегрованого управління басейнами, вважає заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань Євроінтеграції Микола Кузьо.

На засіданні керівного Комітету з підготовки Національного діалогу з водної політики (НДВП) йшлося про завершення роботи із прийняття необхідних підзаконних актів, спрямованих на впровадження Водної рамкової Директиви ЄС, передбаченої Угодою про асоціацію.

«Торік парламент ухвалив зміни до Водного Кодексу, спрямовані на впровадження Водної рамкової Директиви ЄС, передбаченої Угодою про асоціацію. Зараз ми завершуємо роботу із прийняття понад 10 необхідних підзаконних актів, які визначають порядки, методики, виділення суббасейнів», – розповів Микола Кузьо.

Перехід на інтегроване управління водними басейнами буде включати питання очистки стічних вод, санітарію, захист від забруднення нітратами, питання паводків, захист осель та інше.

На зустрічі обговорювались напрямки діяльності проекту ЄС «Водна ініціатива плюс» (EUWI+), який покликаний допомогти Україні у  вирішенні існуючих проблем у впровадженні інтегрованого управління водними ресурсами у відповідності до вимог ЄС в управлінні басейнами транскордонних річок.