Мінкультури: РФ протиправно привласнила 220 українських пам’яток Криму

Міністерство культури України заявляє, що незаконне рішення російської окупаційної влади, яким 220 українських пам’яток Криму  віднесено до культурних об’єктів федерального значення РФ, є протиправним.

Згідно заяви Мінкульту, тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та закони України.

Мінкульт нагадує, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» на РФ, як на державу, що здійснює окупацію, у повному обсязі покладається:

відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації державі Україна, юридичним особам, громадським об’єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства;

відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території відповідно до норм і принципів міжнародного права.

У заяві окремо наголошується на тому, що незаконні дії Росії стосуються таких об’єктів культурної спадщини, як фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, «Ластівчине гніздо», комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї та інших.