Мінімальні зарплати та пенсії українців зростуть на 13%

Міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що розмір мінімальних зарплат і пенсій зросте з 1 грудня 2015 року, в середньому, на 13%.

 «Треба розуміти, що соціальна політика і пенсійна політика — це похідна. Похідна від стану економіки, від заробітних плат. Я не хотів би говорити про те, що ось колись стабілізується економіка, тоді ми зможемо підвищити пенсії. Ситуація в економіці дійсно непроста, практично три роки у нас падіння економіки, при цьому пенсійні виплати виплачуються в повному обсязі, і ми не зупиняємося, ми не говоримо, ось, економіка не працює — ми нічого зробити не можемо. Ні, ми проводимо реформи. Ми чітко сказали, що наслідком реформ має стати збільшення пенсії, заробітних плат. Ми запланували, і в бюджеті це зафіксовано, що з 1 грудня 2015 року передбачається збільшення прожиткового мінімуму, мінімальних пенсій, мінімальних зарплат в Україні на 13%», — наголосив він.

Розенко нагадав, що в 2014 році зростання соціальних виплат було заморожене. За його словами,  підготовлене зростання виплат — це вже істотний результат роботи соціальних служб.