Мінфін вітає підвищення кредитного рейтингу України

Рейтингові агентства Fitch і Moody’s підвищили довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України з рівня RD (обмежений дефолт) до рівня ССС, та з рівня Са до Саа3 відповідно.

«Це підвищення є прямим та позитивним результатом проведення Україною реструктуризації зовнішнього боргу, яку було успішно завершено 12 листопада випуском нових облігацій», — йдеться у повідомленні, розміщеному на «Урядовому порталі».

Завдяки проведеній реструктуризації, Україні вдалося одразу знизити суму боргу на 3 млрд. дол. США та відтермінувати виплату 8,5 млрд. дол. США на період після 2018 р.

Рішення агентств Fitch і Moody’s, які були ухвалені після аналогічного рішення рейтингового агентства «S&P» про підвищення кредитного рейтингу України, є важливим кроком до повернення України на міжнародний ринок капіталу у середньостроковій перспективі, як передбачено програмою розширеного фінансування МВФ. Підвищення кредитного рейтингу України також полегшить доступ до міжнародних кредитних ресурсів для українських компаній та банків і дозволить їм оптимізувати свою роботу на вітчизняному та міжнародному ринках.

«Це є ще одною позитивною новиною, яка засвідчує результат наших зусиль, спрямованих на забезпечення зменшення боргового тиску на нашу економіку і, таким чином, повернутися до економічного зростання вже у 2016 р.», — зазначила з цього приводу Міністр фінансів України Наталія Яресько. «Це повідомлення засвідчує успішне просування наших реформ та посилює нашу рішучість продовжити наш поступ на цьому шляху», — додала Наталія Яресько.