Мінфін реструктурує зовнішній борг України

Верховна Рада України внесла поправки до Закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік», дозволивши Кабінету Міністрів України провести реструктуризацію зовнішнього державного боргу України.

 «За законом, Міністерству фінансів України дозволяється здійснювати операції з державним боргом за державними зовнішніми запозиченнями та гарантованим державою боргом за зовнішніми кредитами. При цьому їх обслуговування і погашення здійснюватиметься за рахунок бюджету шляхом обміну, випуску та продажу боргів держави з коригуванням граничного обсягу державного боргу і показників фінансування бюджету», — йдеться у пояснювальній записці до закону.

Згідно з прийнятими поправками, Міністерство фінансів України отримує право безпосередньо вести переговори з кредиторами щодо реструктуризації суверенного боргу. Крім того, державні компанії, банки та міські ради повинні координувати з Мінфіном дії в разі прийняття ними рішення проводити угоди за кредитами, погашати місцеві борги за зовнішніми запозиченнями.