Мін’юст за скасування Господарського кодексу

Згідно повідомлення прес-служби Мін’юсту, Міністерство юстиції, представники громадянського суспільства та науковці виступають з ініціативою ліквідації Господарського кодексу України, як рудименту радянської системи.

Заради подальшого реформування приватного права в Україні потрібно ліквідувати Господарський кодекс України. «З прийняттям у 2003 році Цивільного та Господарського кодексів ми отримали суперечки і неузгодженості в законодавстві, пов’язані з тим, що ці кодекси мають абсолютно різну ідеологію, закладають різне бачення розвитку держави і не узгоджуються між собою», — зазначив заступник Міністра юстиції Сергій Петухов.

Господарський кодекс базується на застарілих радянських нормах і концепціях регулювання господарських відносин у державі. Натомість Цивільний кодекс базується на європейській традиції і забезпечує свободу підприємницької і приватної комерційної діяльності.

«У жодній іншій країні немає документа, який би відповідав за змістом нашому Господарському кодексу. Чомусь саме Україна вирішила залишити радянську спадщину в формі окремого кодексу. Ми прожили в такому стані 10 років. Нині прийшов час вирішити, де ми маємо бути: чи ми згадуємо про Радянський Союз, господарське відання і вплив держави на планування економіки, чи ми рухаємося в сторону європейської практики регулювання приватних відносин», — заявив Сергій Петухов.

За словами представника об’єднання Easy business Аліни Свідерської, ініціатива ліквідації Господарського кодексу йде від компаній, які працюють на ринку та від міжнародних інвесторів. «Бізнес постає перед проблемою дублюючих норм у різних законах. Навіть, якщо справа доходить до суду, то й суди граються наявною різницею між дублюючими нормами. Це створює ситуацію відсутності правової визначеності», — зауважила вона.

Скасування Господарського кодексу не призведе до ліквідації всіх його норм. Ті позиції, які ефективно працюють, буде перенесено до інших законодавчих актів.