Мін’юст: Українці мають кохатися

14 серпня у Києві у сервіс-центрі «Готово!» запущено пілотний проект Мін’юсту «Шлюб за добу». Київ став четвертим із шести міст, де українці можуть одружитися без бюрократичних перепон і затримок, – повідомляється на «Урядовому порталі».

«Ми прийняли рішення, що треба відходити від радянських бюрократичних процедур, які існували в Україні протягом останніх років, коли молоді пари мали чекати місяць, а іноді й більше, щоб зареєструвати шлюб. Факти свідчать про те, що в кожному четвертому випадку пари вимушені були шукати шляхи, щоб пришвидшити цей процес. Тому ми створили умови, щоб вільні українці могли вільно приймати рішення, коли їм одружуватися», – зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

Міністр юстиції нагадав, що 19 серпня аналогічний сервіс буде запущено у Львові, а на початку вересня – у Херсоні, а з наступного року – по всій країні.

«Сервіс користується популярністю серед громадян, про що свідчить статистика одружень за новою процедурою. З моменту запуску пілоту в Сєвєродонецьку, Одесі та Маріуполі майже 200 українських молодих пар зареєстрували шлюб за цією процедурою», – додав очільник Мін’юсту.

«Наше завдання як держави забезпечити якісний сервіс. Українці мають кохатися, а про документи подбає Мін’юст», – наголосив Павло Петренко.