Ліквідація наслідків вибухів у Балаклії

Сьогодні у ДСНС відбувся брифінг щодо заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території м. Балаклія та прилеглих населених пунктів.

У брифінгу взяли участь Віце-прем’єр Геннадій Зубко та Голова ДСНС Микола Чечоткін.

Геннадій Зубко повідомив, що першочергові оперативні дії, здійснені в Балаклеї були направлені на евакуацію населення, логістику розміщення людей, розмінування там, де був можливий доступ.

Віце-прем’єр-міністр поінформував: «З 220 багатоповерхових будинків в місті Балаклія – 117 ушкоджені і підлягають відновленню, з будинків індивідуального сектору – постраждало понад 503, а також 2 дитячі садки, 2 школи, 1 лікарня та 1 бібліотека. Уряд виділив з резервного фонду 20,6 млн грн по лінії ДСНС для очищення території від вибухонебезпечних предметів. А також понад 100 млн грн Харківській  облдержадміністрації для проведення відновлювальних робіт. Наразі 16 областей надали будівельні матеріали і понад 20 будівельних компаній сьогодні працюють по відновленню житлового сектору».

Голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що загальна площа території, забрудненої боєприпасами, складає близько 31 тис. 400 га, з яких 468 га – територія арсеналу, 1 тис. 400 га – 10 населених пунктів у 10-км зоні навколо арсеналу та 29 тис. 500 га – ділянки місцевості за межами населених пунктів. Піротехніками ДСНС очищено від боєприпасів усі 10 населених пунктів і територію на відстані від 1 до 10 кілометрів навколо арсеналу.

«Загальна площа для розмінування у зоні відповідальності Служби складає 31 тис. га. Розмінування здійснюється безперервно по 12 годин на добу силами Зведеного піротехнічного загону Служби, загальною чисельністю 135 осіб та 50 одиниць техніки. Під час робіт піротехніками ДСНС вже вилучено та передано Збройним Силам понад 10 тисяч 700 вибухонебезпечних предметів. З метою попередження нещасних випадків серед місцевого населення усі небезпечні території, забруднені боєприпасами, позначені знаками мінної небезпеки. З громадянами проводиться роз’яснювальна робота, особливо серед дітей шкільного віку. Очищення території в зоні відповідальності ДСНС планується завершити до 18 травня”, – сказав Микола Чечоткін.