Лайвблоґ: Зустріч «нормандської четвірки» у Мінську

620_400_1423688040-7665

Лідери України, Франції, Німеччини та РФ зустрічалися 11-12 лютого у Мінську. Рекордної тривалості переговори призвели до прийняття документу, який викликав дуже неоднозначну реакцію з боку громадськості: хтось кричить: «Нас зливають!», хтось радіє перемозі, а хтось сміється від душі цих з фейкових відео:

Путін намагається анексувати стілець:

 

Ламання ручок: Наслідник династії Януковича:

 

Зараз просторами інтернету шириться наступне повідомлення Андрія Іларіонова (колишній радник Путіна):

 «В іншому Путін отримав практично все, що хотів. При цьому не взяв на себе жодних зобов’язань. Всі зобов’язання взяла на себе Україна».

Складно погодитись, проте очевидно, така заява навряд чи додасть популярності Петру Порошенку. Цікаво, а як сталося, що колишній радник президента РФ, частина механізму Путінської системи, зараз виступає з проукраїнською позицією?

Американський експерт-міжнародник Дональд Дженсон дотримується такої ж думки — він вважає, що Путін здобув тактичну перемогу на цих переговорах:

 «У Вашингтоні є певне розчарування досягнутими у Мінську переговорами. Тому що це ж тактична перемога президента Путіна».

Проте він також зазначив, що невиконання угод може призвести до негативних  наслідків для Росії.

Джон Маккейн, голова Комітету Сенату США з питань збройних сил, розкритикував результати мінських домовленостей, і зазначив, що вони лише заморожують конфлікт на Донбасі. За його словами, в ніч, коли йшли переговори, на територію України заїхало 40 бронемашин, 40 ракетних комплексів, 50 танків. Маккейн зазначає, що ці перемовини — це лише додатковий час для того, аби відпочити і наростити нові сили:

«Домовленості можуть бути успішними лиш тоді, коли усі сторони дійсно хочуть миру. Але абсолютно ясно, що Володимир Путін прагне до конфлікту, а дані домовленості — це просто час віддихатись».

Віце-президент Європарламенту Яцек Чарнецький сказав з цього приводу наступне:

 «Меркель з Олландом, без участі ЄС і відстоюючи економічні інтереси своїх держав, пожертвували Україною. Цей мир однозначно вигідніший Москві, ніж Києву…».

Як завжди феєричний у своїх заявах Володимир Жириновський, має нахабність стверджувати, що Київ ніколи не дотримувалась досягнутих домовленостей:

https://www.youtube.com/watch?v=VbYiQV9NC6M

А ще більш феєричною стала заява прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова, що Росія не буде виконувати цих домовленостей, бо вона є гарантом врегулювання, а не стороною конфлікту. Виникає низка питань: «чому через ваш кордон їде техніка для бойовиків?», «чому не контролюється україно-російський кордон?» та ціла низка інших «чому?».

Незалежний політолог та експерт-міжнародник Тарас Чорновіл вважає, що головний мінус домовленостей це те, що вони можливо не повністю будуть виконані і не відразу:

 

 

Депутат партії «Народний Фронт» Антон Геращенко говорить, що під час перемир’я потрібно використати максимально зусиль, аби зробити українську армію міцнішою та ефективнішою.

 «Черговий етап перемир’я треба активно використовувати для озброєння України. Для ефективного використання тих 90 млрд. грн. … на нашу армію, на оборону, щоб жодна копійка не була вкрадена».

Німецький політолог Андреас Умланд стверджує, що за цими домовленостями може наступити мир в Україні, під питанням лише залишається швидке відновлення її територіальної цілісності.

Соціальні мережі теж киплять від обговорень події.

Один офіцер влучно зазначив стосовно мирного плану:

 «Не знаю, як у Києві з мирним планом, а в селі Гранітне його взагалі не чути! Може, ми живемо на різних планетах».

Нагадаємо, що перемир’я за домовленостями має початись з 15 лютого. Чи не символічно, що в цей день, рівно 26 років тому (15 лютого 1989 року) було виведено війська Радянського Союзу з Афганістану?