Лайвблоґ: Введення миротворців ООН в Україну

У середу, 18 лютого, РНБОУ ухвалила звернення до ООН та ЄС стосовно розгортання на території України місії з підтримання миру та безпеки.

Соціальні мережі активно обговорюють прийняте рішення щодо введення миротворців.

 

Голова МЗС Германії Штайнмаєр стверджує, що введення миротворців можливе лише за двох умов: коли це буде погоджено обома сторонами конфлікту та коли буде існувати стійке перемир’я.

Тоді чекати згоди з того боку від кого? Від Росії? Виходить, що так. Проте Росія категорично проти введення миротворців. Вони аргументують це тим, що Мінські домовленості не містять пунктів про введення миротворців ООН в Україну. І це говорить та країна, яка ще вчора заявила, що дотримуватись Мінських домовленостей не буде, бо не є стороною конфлікту. Ми вкотре можемо впевнитись в абсурдності слів та дій Кремля.

Напевне, Росія буде перешкоджати прийняттю даного рішення в Радбезі ООН, та використає право вето. Проте представник України в Радбезі Юрій Сергеєв запевняє,  що існують певні «тактичні  кроки, як обійти право вето».

Валерій Чалий, заступник голови Адміністрації президента вважає, що РФ намагається втілити сирійський сценарій на Донбасі, а тому введення миротворців необхідне:

«Насправді і миротворці, і якесь рішення дасть змогу зупинити конфлікт хоча б на лінії зіткнення».

Але чого дійсно очікувати Україні? І чи не введе Росія своїх «миротворців» у відповідь на введення миротворців ООН?