Лайвблоґ. Україна, Росія, ПАРЄ та всі-всі-всі

IMG_1

В Україні рік триває війна.  І ось, 27 січня відбулась сенсаційна подія — Верховна Рада визнала Росію країною-агресором,  «ДНP» та «ЛНP» — терористичними організаціями. Проте, ця формальність навряд чи щось докорінно змінить.

Віктор Балога на своїй сторінці y Facebook запевняє, що визнання Верховною Радою РФ країною-агресором є гібридним, як і війна. Втім, в нашій країни все гібридне. Що можна говорити, якщо на українському правовому полі «росте чортополох».

 

Не дивлячись на це, Україна здобула перемогу на дипломатичному рівні у Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це може засвідчити легкий тролінг Росії з боку ПАРЄ:

http://www.newstube.ru/m/735830

Голова делегації України i віце-президент ПАPЄ, народний депутат Володимир Ар’єв наголосив на наступному:

 «Поставити Росію на місце можливо — і ми це довели, тому що саме злагоджена робота української делегації і представництва України в Раді Європи дозволила нам переламати ситуацію, яка ще за день до того вважалася дуже тяжкою».

Так, ПАРЄ санкції посилила, Росію до квітня позбавила права голосу, проте не визнала «ДНP» та «ЛНP» терористами, а РФ — агресором.

Більшість українських експертів переконані, допоки «ДНР» та «ЛНР» не будуть визнані українськими судами терористами, доти чекати від міжнародної спільноти такого визнання марно.

Дипломат, голова правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко:

 «Я думаю, що жодні дії української дипломатії із міжнародного визнання організаціями «ДНP-ЛНP» не будуть успішними щонайменше доти, поки такі рішення не будуть прийняті у повній відповідності з українським національним законодавством».

Тобто, як можна закликати когось щось робити, коли ми самі цього не робимо?.

Професор КНУ ім. Тараса Шевченка, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗC України Григорій Перепелиця дотримується цієї ж думки:

«Намір, щоб Гаазький суд визнав «ДНP» та «ЛНP» терористичними організаціями, не має жодної перспективи. Тому що це все рівно, що звернутися до Гаазького суду з проханням визнати терористичною організацією окремий полк Псковської дивізії повітрянодесантних військ, який веде бойові дії проти наших сил».

Що цікаво, у Вашингтоні відмовилися визнати «ЛНP» та «ДНP» терористами. На думку Державного департаменту, «вони є лише дуже небезпечними озброєними сепаратистами». Так зазначила речниця Держдепу Марі Гарт.

Вона також повідомила, США та НАТО не шукають конфронтації з РФ і розглядають її як одного з основних партнерів, у тому числі, й y боротьбі з тероризмом.

Окрім цього, Гарт наголосила, що її відомство неодноразово закликало і Росію, і сепаратистів виконувати мінські домовленості — дотримуватися перемир’я, звільнити заручників, зокрема — Надію Савченко, втриматися від насильства. Однак визнати діяльність сепаратистів тероризмом відмовилася.

 

Як можна зрозуміти таку заяву США? Що ще треба зробити, скільки ще потрібно жертв, аби вони нарешті переконались, що Росія — це найбільший у світі терорист, який гарно маскується і прикидається?

А от реакція Росії, на визнання її країною-агресором не викликала ніяких сумнівів: вони просто ще раз довели, що живуть в іншій реальності.

Спікер Держдуми Сергій Наришкін вважає, що «розумні люди на маячню ніколи взагалі не звертають уваги». Цікаво, чи розумні люди відправляють танки в сусідню країну, стверджуючи, що вони її дуже люблять? Хоча недарма в Росії існує приказка — «Бьёт — значит любит!».

Російський сенатор від анексованого Криму Сергій Цеков у відповідь на це перевів стрілки, назвавши агресором Україну. Вона, як і підступна Польща у 1939 році нахабно напала на бідну, беззахисну Германію, тобто Росію. А ще Україна має дякувати Росії за розбудову своєї державності. В загальному картинка така: Росія свята мать Тереза,  а Україна погана, невдячна, підступна Круела Девіль.

 «Вони не хочуть пам’ятати, що завдяки Росії Україна стала державою, здобула завдяки Росії Західну Україну, яка була частиною Польщі та Угорщини. Не за адресою вони роблять заяви, вони якраз абсолютно застосовні до самої України» — заявив Цeков.

Голодомор 1932-33 рр., репресії, висилки на Сибір, розкуркулення, стягнення до останньої зернинки «продразвьорстки», вбивства за інакомовлення, сьогоднішня анексія Криму та війна на Східних теренах України — завдяки цим діям Україна стала державою?

Навіть онук найжорстокішого провідника СРСР, Сталіна, Євген Джугашвiлі назвав дії Путіна «безмозкими», а політичну еліту в Кремлі «злодіями», які обманюють свій народ. Критикуючи Путіна Джугашвілі зазначив:

 «Що він робить? Яку мету перед собою поставив? Взяв i посварив нас із рідною нам нацією, з Україною. Що за лідери у нас зараз? У нас немає розумних керівників, тільки злодії».

Крім того, він засудив Путіна за анексію Криму, говорячи, що повертати Крим треба було юридично. В Росії на правовому полі не те, що чортополох росте, там джунглі, з якими ще не одному поколінню треба буде боротися.