Лайвблоґ: Перший день перемир’я

Як відомо, рівно о 00:00 15-го лютого Президент України Петро Порошенко оголосив про припинення вогню на Донбасі. Вогонь з боку української армії припинився. Це виглядало приблизно так:

 

Проте чи дотримується режиму припинення вогню ворог? Про це ми можемо дізнатися лише з уст тих людей, які безпосередньо перебувають на фронті або пов’язані з ним.

 

Мало хто вірить, що бойовики припинять обстріли. Тому дане перемир’я — це лише час для підняття рівня боєздатності армії — таку думку висловив Дмитро Ярош.

 

На своїй сторінці у Facebook Роман Бочкала ділиться отриманим ММС з передової:

 

Тобто, режиму тиші сторони, можливо, і дотримуються, але певні локальні обстріли не вщухають. Зокрема це стосується Дебальцеве та Широкине.

Про дотримання режиму тиші зі сторони бойовиків говорить і голова спец місії ОБСЄ Ертугрул Апакан. Він каже наступне:

 

«Режим припинення вогню перші 12 годин в основному дотримувався, з окремими виключеннями, зокрема в Дебальцеве».

Проте, в Маріуполі ОБСЄ не бачила і не чула порушень тиші.

 

А ось таку думку стосовно першого дня перемир’я мають у добровольчому полку особливого призначення «АЗОВ»:

 

Прес-служба АТО повідомляє, що 16 лютого близько 12:00 години дня, бойовики обстріляли місто Донецьк. В результату обстрілу постраждав мікрорайон Панфілівка, Київського району міста Донецьк. Існує інформація, що обстріл вівся зі сторони  Макіївки.

«Відомо також, що бойовики готують прес-конференцію для російських ЗМІ з метою звинуватити українську сторону в обстрілі Донецька та порушенні з боку сил АТО режиму припинення вогню», — говориться у повідомленні прес-центру АТО.

З огляду на все це можна зробити єдиний висновок: ніякого перемир’я в реальному житті (сюрприз!) знов немає. Воно існує лише на папері. Здається, що Нобелівська премія пані Меркель знов під загрозою.