Лайвблоґ: Особливий статус Донбасу

17 березня Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі, який передбачає отримання спеціального статусу визначених регіонів лише після проведення на тих територіях законних виборів.

Прийнятий закон викликає двояку реакцію з боку самих парламентарів, що можемо легко бачити по далеко не одностайному голосуванню.

296 народних обранців проголосувало «За» закон.

Аргументи на користь прийнятого закону парламентарі висловили, наприклад, такі:

Проти закону проголосувало 27 депутатів. Мотиви — різні.

А ось яким чином коментують прийняття даного закону експерти:

А от політичний експерт Юрій Палійчук вважає, що прийнятий закон може дати свободу дії бойовикам:
«З одного баку ми виконали вимоги, які прописані у Мінських угодах. З іншого — ми дозволили собі певний відступ. І тепер все залежить від того, як російські бойовики це трактуватимуть».

Дивлячись на дії Кремля та їхніх посіпак у вигляді так званого «ополчєнія Донбаса», складається враження, що люди перебувають у власній вигаданій реальності: вони викривляють значення усіх дії української влади, порушують Мінські угоди сотні і тисячі разів, стверджуючи, що їх не дотримується українська сторона. Тому «ДНР-ЛНР» трактують прийнятий Радою закон у звичному для них стилі.

І, наостанок, думка пересічного жителя окупованого Донбасу:

«Повірте, що цей закон із юридичної точки зору ні до чого не приведе ні для пересічних «ополченців», ні для верхівки «ДНР» на яку вони сьогодні опираються».