Квіташвілі: у 2016 р. МОЗ перейде до фінансування за надані послуги

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі в рамках публічного звіту гуманітарного блоку Уряду, 7 грудня 2015 р. представив результати діяльності МОЗ за 2015 р. та плани на 2016 р., повідомляє прес-служба МОЗ.

Міністр охорони здоров’я зазначив, що найголовніша мета команди МОЗ — вибудувати систему охорони здоров’я, яка буде повністю відповідати потребам людей, забезпечувати якісні та доступні медичні послуги, гарантувати фінансовий захист медзакладам.

Олександр Квіташвілі нагадав про головну новацію в системі закупівель, яку вдалося здійснити в цьому році: 60% бюджету, передбаченого на державні закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, передано міжнародним організаціям. «Необхідні ліки та медвироби за 12 програмами на суму 2,197 млрд грн закуповуватимуться через ПРООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та британське закупівельне агенство Crown Agents», — зазначив Міністр.

Команда МОЗ розробила та опрацювала 22 нормативно-правові акти для дерегуляції фармацевтичного ринку. Започатковано процес створення інтегрованої системи надання медичної допомоги: затверджено 15 уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, 35 % витрат у 2016 буде спрямовано на первинну медичну допомогу.

Фахівці МОЗ України спільно з міжнародними та вітчизняними експертами розробили законопроект 2309а, який передбачає зміну правового статусу закладів охорони здоров’я та надання їм автономії в управлінні. «Уряд вніс на розгляд Верховної Ради України законопроекти, ухвалення яких стане підґрунтям реформування сфери охорони здоров’я. Тож 2016 рік буде початком переходу від фінансування за ліжко-місця до фінансування за надані послуги», — додав він.