Косівське водосховище не залишили в оренді у приватного підприємця

Генпрокуратура України довела у Верховному Суді незаконність отримання приватним підприємцем в довгострокову оренду Косівського водосховища в Одеській області.

Згідно з повідомлення прес-служби Генпрокуратури, органи прокуратури оскаржили незаконне розпорядження Котовської районної держадміністрації, яким в 2010 р. було надано згоду на передачу в оренду приватному підприємцю Косівського водосховища в с. Коси з площею водного дзеркала більше 137 га — найбільшого водоймища у Котовському районі Одеської області.

Це водосховище має статус водного об’єкту загальнодержавного значення і його орендодавцем може бути Кабмін або місцева райдержадміністрація, але лише за умови надання їй Кабміном таких повноважень. Не маючи відповідних повноважень, райдержадміністрація перевищила свою компетенцію, передаючи Косівське водосховище в оренду приватному підприємцю строком на 25 років.

Раніше, Вищим господарським судом України було залишено в силі рішення суду апеляційної інстанції про задоволення позову Котовського міжрайонного прокурора Одеської області, скасування незаконного розпорядження та визнання недійсним договіра оренди водного об’єкту.

Приватний підприємець звернувся із заявою до Верховного Суду України про перегляд судових рішень попередніх інстанцій але Верховний Суд залишив постанову Вищого господарського суду України та рішення суду апеляційної інстанції без змін.