Колишні посадовці «Укрзалізниці» привласнили більше 20 мільйонів гривень

Як повідомляє прес-центр СБ України, СБУ спільно з ГПУ проводить досудове розслідування за фактом привласнення посадовцями державного підприємства «Укрзалізниця» та ТОВ «Смарт менеджер» державних коштів на загальну суму 21 мільйон гривень.

Укрзалізниця уклала низку договорів з організації висвітлення своєї діяльності у ЗМІ, але фактично вказані послуги не надавались, а кошти були відмиті через фіктивні структури.

Під час обшуків в офісних та домашніх приміщеннях посадовців, які причетні до незаконної оборудки, вилучено документи, що вказують на проведення безтоварних операцій з держпідприємством.

«В офісному приміщенні фірми, що працювала з ДП «Укрзалізниця», знайдені беззаперечні докази виконаних замовлень «чорного PR» стосовно політиків, бізнесменів, представників органів влади», — йдеться у повідомленні. У помешканні одного з посадовців комерційного підприємства знайдено матеріали, що підтверджують зв’язки з терористичною організацією «ДНР», зокрема інформацію про осіб, які знімали готівку для потреб бойовиків.

Також перевіряється інформація щодо співпраці цього підприємства з терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР» з метою дестабілізації ситуації в Україні із залученням різноманітних ЗМІ.

В свою чергу, прес-центр Укрзалізниці повідомляє, що співпраця у сфері медіа та PR з компанією «Смарт Менеджер» здійснювалася виключно в період з 2011 по 2014 рік попереднім керівництвом організації. Теперішнє керівництво та менеджмент Укрзалізниці не має жодного відношення до колишньої співпраці з ТОВ «Смарт Менеджер». «Укрзалізниця активно співпрацює з СБУ та надає всебічну допомогу в зборі та вивченні документів за зазначений період», — наголошується у прес-релізі від Укрзалізниці.