Кабмін ухвалив законопроект щодо створення СФР

Сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив законопроект щодо створення Служби фінансових розслідувань (СФР), згідно повідомлення на сайті Мінфіну.

Законопроект був розроблений Міністерством фінансів разом з експертами та його було доопрацьовано в робочій групі, створеної Прем’єр-міністром В. Гройсманом.

Основні функції СФР: виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів проти інтересу держави в економічній, фінансовій та податковій сферах. Інші функції: аналітична та профілактична робота щодо виявлення факторів, які уможливлюють вчинення таких злочинів.

Особливістю СФР є зміна силового підходу на комплексний і аналітичний — з використанням сучасних методик розслідувань. Служба буде повністю демілітаризована, сформована з нових людей, які отримуватимуть гідні заробітні плати, та виведена зі складу Державної фіскальної служби.

Створення СФР підтримано Президентом та Прем’єр-міністром України, а також передбачено Коаліційною угодою, Планом дій Уряду, та Меморандумом про співпрацю України із МВФ. Законопроект активно підтримали українські бізнес-асоціації та громадські об’єднання.

Створення СФР — це стратегічний крок для поліпшення бізнес-клімату, залучення інвестицій та подальшого розвитку економіки.

Результатом роботи СФР буде протидія вищому рівню економічної та фінансової злочинності, уникненню оподаткування та розкраданню грошей, а також захист банківської та фінансової систем і зменшення втрат бюджету.

Найближчим часом проект Закону буде розглянуто на Національній раді реформ та внесено на розгляд до Верховної Ради.