Кабмін скоротив ренту за користування надрами

Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила що КМУ найближчим часом винесе на розгляд Верховної Ради проект закону щодо зниження наполовину ренти за користування надрами.

Очікується, що закон буде внесений до Верховної ради вже через два дні, рішення має вступити в законну силу з 1 жовтня цього року. Відповідно до нового закону, ставка ренти для свердловин глибиною менше, ніж 5 км становитиме 29% (зараз — 55%), а для глибших свердловин — 15% (зараз — 28%).

Нагадаємо: ренту на користування надрами було підвищено наприкінці минулого року задля компенсації гострої нестачі коштів у бюджеті країни.

Як пояснив раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, при прийнятті цього рішення в уряди виходили з того, щоб прибутковість свердловин для інвесторів становила 20%. З нового року для нових свердловин очікується і подальше зниження ренти.

Раніше ціла низка видобувних компаній заявляли про намір здійснити перегляд своїх інвестиційних планів в України у бік скорочення через несприятливий розмір ставки ренти на користування надрами. Такі дії представників бізнесу могли у середньостроковій перспективі призвести до значного скорочення видобування природного газу на території нашої держави.