Іран відмовився від створення ядерної зброї

Верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах та політиці безпеки Федеріка Могеріні повідомила, що за підсумками переговорів про ядерну програму Ірану, які тривали в Лозанні протягом більш ніж тижня і завершилися в четвер, Іран відмовився від створення ядерної зброї. За словами політика, юридичну силу дана угода набуде в червні, коли будуть підписані відповідні документи.

«Наразі у нас немає остаточної угоди, але є політичне розуміння питань, що залишилися. Головні проблеми вирішені, ми знайшли узгоджену формулу і можемо приступити до складання остаточного тексту. На червень заплановане підписання угоди, воно стане історичною віхою у відносинах між різними країнами на глобальному і регіональному рівнях», — наголосила вона.

Могеріні підкреслила, що головна мета ЄС у цій місії — не допустити створення Іраном ядерної зброї та забезпечити на роки і десятиліття виключно мирний характер іранської ядерної програми.

«Я постійно повторюю, що стабільність і безпека на Близькому Сході означає також стабільність і безпеку ЄС. Ми взаємозалежні, не тільки друзі і союзники, але брати і сестри», — заявила вона.