Інтерв’ю з Гордієнко Ю.М.

Гордієнко Юрій Миколайович – голова міжнародного департаменту Міжнародного конгресу «Світ», академік МАК, генерал-майор.

 «Я патріот України, я за цілісність України і я хочу, щоб був мир у всьому світі».

 Я: Ви глава міжнародного департаменту Міжнародного конгресу захисту прав і свобод людини «Світ». Хотілося б дізнатися більш детально про Вашу діяльність як голови міжнародного департаменту, адже Ви співпрацюєте з різними країнами, маєте якісь зв’язки, спілкуєтеся з цими людьми, проводите спільну діяльність, спільні заходи. Хотілося б дізнатися про рід занять Вашого департаменту і цілі, завдання, які Ви ставите перед собою.

Юрій Миколайович: Перш за все завдання нашого департаменту полягає в тому, щоб налагодити відносини з іншими державами, для підтримки взаємин і для активної допомоги тим людям, які знаходяться в скрутному становищі. У нас є гарні зв’язки з Польщею, Німеччиною, Австрією, Грузією, Азербайджаном, Вірменією – тобто колишніми країни СНД, зокрема і з Росією, і для нас немає перешкод, немає поганих націй, ми нікого не вважаємо ворогом, ми всіляко приходимо на допомогу іншим, в межах законодавства України. Ми не підтримуємо жодну політичну партію, ми не підтримуємо позиції сепаратистів, наша організація – поза політикою.

 Я: Розкажіть про останні важливі заходи, які відбувалися за участю іноземних діячів, лідерів.

Юрій Миколайович: Останній захід ми провели разом з Фріцом Кербером. Ми допомагали лікарням і допомагали вимушеним переселенцям з зони АТО, надавали матеріальну та фінансову допомогу, ліками. Тобто разом з віце-губернатором, замом мера міста Харкова Горбуновою Світланою Олександрівною ми відвідали кілька лікарень міста Харкова, відвідали онколікарню для дітей, де кожному надали матеріальну допомогу, надали допомогу новонародженим, і кожній дитині, яка приїхала із зони АТО виділили фінансову допомогу. Цей захід було проведено спільно з Німеччиною.

Я: На сайті Вашого конгресу, переглядаючи стрічку новин, я помітила, що Ви – така особистість, яка фігурує у багатьох заходах, які проводяться на території Харківської, Запорізької, Миколаївської областей, в Ялті, Києві. Хотілося більше дізнатися про ці заходи: що це за заходи, які цілі цих заходів?

Юрій Миколайович: Вони всі носять виключно благодійний характер. Одним з таких найбільших, які ми проводили в Києві був благодійний аукціон, який пройшов у спорткомплексі «Олімпійський». Там зібралися всі представники консульств, посольств, відомств. Мета аукціону була спрямована на допомогу вимушеним переселенцям і онкохворим дітям. Ми зібрали там фінанси і передали їх до лікарні, передали гроші на тих, хто їх потребує. Практично весь дипломатичний корпус брав там участь. Ніхто не відмовився. Там були представники посольств Італії, Франції, Грузії, Португалії, Арабських країн, Сирії, Нігерії та багато інших.

IMG_Гордієнко_2

 Я: Розкажіть більш детально про Вашу участь в різних дитячих фестивалях.

Юрій Миколайович: Ось 10 вересня ми разом з Мариною Порошенко провели фестиваль «Щасливі долоні», де Марина Порошенко відкривала фестиваль, я разом з Русланою Писанкою вручав грамоти, дипломи та подарунки дітям. Це фестиваль всіх дітей сиріт з усього світу, ми серед них шукаємо таланти. Там проходило кілька етапів конкурсного відбору та найкращі з кращих поступають в якісь університети: в Оксфорд, Кембридж, в українські університети – ми даємо дітям дорогу в майбутнє, хочемо показати, що діти в цьому світі не одні, що навколо є багато добрих хороших людей, які готові прийти і допомогти. На жаль, в наш час багато людей ставлять пріоритети на різні розваги, блага. Тобто вони ставлять найголовнішим матеріальні забаганки, ніж допомогти і дати цю копійку дітям, які насправді цього потребують.

Крім цього фестивалю ми нещодавно допомогли дітям, особливо онкохворим дітям із зони АТО. У першій міській лікарні міста Харкова, це дитяча лікарня, ми зробили ремонт приміщення, щоб там можна було оперувати дітей, щоб у дітей були нормальні умови для проживання та лікування.

Так само нещодавно ми провели фестиваль, благодійний аукціон спільно з Управлінням культури Харківської області, де ми передали матеріальні засоби у військовий госпіталь для підтримки наших бійців, для їх лікування.

IMG_Гордієнко_3

Я: Ви поширюєте свою діяльність не лише в своєму регіоні (Харківська область) і найближчих до нього? А по Україні як Ви працюєте?

Юрій Миколайович: Ми працюємо. Є певні сайти, газети, новини, у ЗМІ поширюється ця інформація. Всі наші заходи транслювалися по онлайн телебаченню, в місцевій пресі, так само транслюється за кордоном.

Я: Сьогодні актуальною темою є тема виборів. Яка Ваша думка і Ваше ставлення до виборів, які пройшли?

Юрій Миколайович: Вибори пройшли успішно, тихо, спокійно, без ексцесів, без провокацій, все вирішилося одним туром, не дивлячись на складну обстановку в країні.

 Я: А як Ви ставитеся до того, що Опозиційний блок набрав близько 10% підтримки населення?

Юрій Миколайович: Він більше набрав по яких регіонах? У Харківській області дуже підтримують Опозиційний блок. Завдяки нашій опозиції Ви бачите, яка обстановка в Харкові – тиха, спокійна. Тобто, як би там не було, нехай в Опозиційному блоці багато членів Партії Регіонів, але на сьогоднішній день, люди в корені змінилися і бачать, яке положення в країні, не хочуть допустити щоб такі ж військові дії були у нас, в Харкові. Ви бачите – Харків тримає оборону, тут немає провокацій. Бувають дрібні сутички, але вони оперативно подавляются і той же самий Опозиційний блок тримає стабільність і сталість в Харкові, щоб був мир.

 Я: Яка Ваша думка з приводу сьогоднішньої ситуації на сході Україні?

Юрій Миколайович: Якщо війна йде більше одного місяця – значить це комусь вигідно, якщо війна йде більше двох місяців – значить це вигідно обом сторонам. Також це залежить від настроїв народу. Скільки б не було сутичок у Харкові, харків’яни, все таки, знайшли в собі сили не піддатися тим провокаціям, люди зрозуміли і усвідомили, до чого це може призвести. Другий Донбас нам не потрібен. В якому плані? У плані тих дій, які там відбуваються. Він нам потрібен, як наша братська область, з якою ми співпрацюємо. Скільки людей залишилися без робочих місць, тисячі, мільйони. Скільки біженців.

Наша організація, в не залежності від того, яка політична ситуація, об’єднує свої зусилля на поліпшення суспільного життя громадян України та іноземних громадян, і ми підтримуємо положення загальної Декларації прав людини підписаний 10 грудня 1948, Конвенцію захисту прав і свобод від 1950. Тобто, ми собі взяли за основу ці документи, і не залежно від того, що відбувається зараз у нашій державі, ми не можемо судити або вносити якісь свої корективи. Ми можемо тільки прагнути до кращого і хоч якось допомагати чим можемо і де можемо.