Інтерв’ю з Баличовим О.Ф.

Баличов Олександр Феліксович – Голова Міжнародного Конгресу «Світ», Комісар ІІ рангу у зв’язках з країнами ЄС.

 «Що таке політика? Це сконцентроване вираження економіки. Економіка, як би кому не хотілось, визначає промисловий потенціал, засоби виробництва, економічну міць держави. І всі взаємозв’язки в суспільстві – це економіка. Коли політики працюють в політиці заради себе і заради політики, забуваючи цей головний постулат, то виходить те, що ми маємо зараз».

Задачу Міжнародного конгресу я бачу ось у чому: практично всі наші департаменти охоплюють усі сфери життя суспільства. Бо саме після прийняття 10 грудня 1948 року на Генеральній Асамблеї ООН Декларації, в усіх країнах світу почали організовуватись і з’являтись посольства ООН і міжнародні правозахисні організації, в тому числі і наша, котрі покликані слідкувати за дотриманням прийнятих Декларацій. Ці Декларації стосуються усього: і свободи віросповідання, і прав на працю і так далі.

Наука – це двосічне знаряддя, я би сказав, і її потрібно гуманізувати. З однієї сторони, вона являється двигуном прогресу, тобто несе людям позитивні зміни в їх житті, дає їм можливість користуватись результатами науки. А з іншої сторони, вона несе і негатив в плані гонки озброєнь, неправильного і нецільового використання природних ресурсів і так далі. Наш конгрес першим став заявляти щодо цієї проблеми – про те, що науку потрібно гуманізувати. І наука, котра повинна слугувати людям не може обійти ті закони, ту Декларацію, котра була визнаною всіма країнами нашої планети одноголосно. У кожного вченого окрім загальних положень є ще своє бачення. Яку б ми сферу життя, життєдіяльності суспільства не розглядали, гуманізація повинна обов’язково бути присутньою. Особливо ця cкладова кладеться на культуру, мистецтво, прекрасне мистецтво. Яку б область науки, техніки ми не розглядали всюди має бути присутньою ця складова – гуманізація. Без неї будуть взриватись водневі бомби, будуть знищуватись ракети – те, що створено Всевишнім. Створена планета, яка містить у собі все: і природні копалини, і природу з абсолютно унікальною флорою, фауною, абсолютно унікальним середовищем мирного існування, розвитку людини як особистості. А людина цілеспрямовано це все знищує.
Я ніколи не забуду, коли до нас приїхав професор, завідувач кафедри Пражського університета і разом  з ректором Харківського сільхоз інституту ( нині національний університет) вони пішли на поле. Цей германський професор дістав чистійший прекрасний батистовий платок і поклав у нього жменю чорнозему.  Я говорю: «Що Ви робите?» Він відповів: «Я хочу привезти і показати своїм студентам, якою буває земля». Український чорнозем – кращий у світі. Його можна замість масла намазувати на хліб.
Не можна вирішувати певну проблему без урахування тих проблем, котрі будуть виникати – всі питання потрібно вирішувати комплексно, і не просто вирішувати, а гуманізувати їх. І це все – питання науки.

Я, як глава Міжнародного конгресу, бачу нашу роль,  як роль об’єднуючу всі правозахисні організації. Тому що цілі і задачі у нас всіх одні й ті ж. Наша мрія – всіх об’єднати. Наша задача – зміцнити кожен департамент. Наші департаменти очолюють ті люди, які являються не лише однодумцями, професіоналами, ідейними, порядними людьми, вони не лише прогресивні, не лише педантичні люди, які вірно бачать рух науки і саму науку в суспільстві, але це люди, яких знає не лише Україна, але й увесь світ. І кожен із них являється патріархом, принаймі, одним із патріархів в тій області, в яій він працює. Ми маємо складати, регламентувати і відправляти на урядовий та міжнародний рівень свої плани та пропозиції. Ми маємо намагатись впливати на ті задачі, які ми ставимо, на ті розробки, котрі ми готуємо і рекомендувати їх на рівень уряду. Ми маємо прагнути побачити результат нашої діяльності. Ось у цьому, як голова Міжнародного конгресу, я бачу свою основну мету.