Інструктори США, Канади та Литви почали підготовку українських вояків

На Львівщині стартував курс підготовки українських вояків за стандартами армій провідних країн світу військовими інструкторами США, Канади та Литви.

Згідно повідомлення на сайті Міноборони, сьогодні, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (МЦМБ) на Львівщині, відбулось урочисте відкриття багатонаціонального тренування підрозділів ЗСУ в рамках Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи.

Старт об’єднаному тренуванню дали представники країн-учасниць: від уряду США — посол США в Україні Джефрі Пайєтт та командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес; від уряду Канади — посол Канади в Україні Роман Ващук та командувач Об’єднаних операцій ЗС Канади контр-адмірал Пітер Елліс; від уряду Литви — посол Литовської Республіки в Україні Пан Марюс Януконіс, радник при Міноборони України та ГШ ЗСУ з питань реформування Сил спеціальних операцій підполковник Міндаугас Рікашюс.

Навчати українських піхотинців та артилеристів на Яворівщині будуть інструктори Збройних Сил США, Канади, Великої Британії та Литви. Курс підготовки розрахований до 2017 р. та включатиме: тактику, вогневу підготовку, тактичну медицину, організацію зв’язку, протидію вибухонебезпечним пристроям тощо.

Окрема увага приділяється підготовці українських розрахунків станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, переданих ЗСУ урядом США. Радіолокаційна станція AN/TPQ-36 — мобільна РЛС, яка виявляє артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї. Дальність дії радару перевищує 24 кілометри. Ці системи здатні оперативно передавати інформацію для артилерії, для завдання контрбатарейного удару.

Українські підрозділи, які залучатимуться до проведення тренінгу, будуть укомплектовані виключно військовослужбовцями за контрактом, більшість з яких має досвід реальних бойових дій.

Після завершення підготовки наші військовослужбовці будуть готові виконати поставлені завдання у зоні проведення АТО. Зокрема, українські бойові розрахунки станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 однозначно будуть скеровані для виконання завдань у зоні проведення АТО.