Іноземним компаніям хочуть заборонити створювати телеканали

Верховна Рада України готується заборонити іноземним компаніям виступати засновниками телеканалів в Україні.

Згідно з чинним законодавством, заснування телерадіокомпаній іноземними юридичними і фізичними особами, а також нерезидентами, зареєстрованими в одній з офшорних зон, забороняється. Водночас жоден нормативний акт не обмежує їхнього права на заснування юридичних осіб-резидентів України, які можуть виступати засновниками телерадіокомпаній.

Така ситуація викликала невдоволення групи нардепів з ПП «Народний фронт», які підготували законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях)» (№1768).

Згідно з даною ініціативою, до створення телерадіокомпаній не зможуть долучатися юридичні особи, засновниками (учасниками) або власниками істотної участі яких є іноземні юридичні або фізичні особи, особи без громадянства.

Внаслідок прийняття даного Закону, створення власного телеканалу в Україні буде неможливим для іноземних медіа-компаній. Не зважаючи на це, якщо вони вже володіють часткою в медіа-бізнесі, їхній власності нічого не загрожуватиме.