Хресна хода за мир нагадує війну

Хресна хода вірян УПЦ (МП) нестримно накочується на Київ. Ані сутички, ані яйця та часник, ані повідомлення про вибухові речовини, ані блок-пости патріотів з гаслами на кшталт «Онуфрій! Чемодан, вокзал, Расєя!» не зупинили рішучу ходу хресної ходи за мир.

Колони хресної ходи зі Сходу та Заходу наближаються до Києва, де завтра опівдні має відбутися молебень на Володимирської гірці, який триватиме десь півтори години. Після чого, як планується, хода вирушить до Києво-Печерської лаври для участі в урочистій літургії.

Як відомо, безпеку у місті Києві будуть забезпечувати більше 5000 правоохоронців, також будуть використовувати 30 металодетекторів, які будуть розташовані біля Володимирської гірки. Раніше правоохоронці запропонували учасникам ходи пересуватись столицею лише на транспорті, а не пішки. Планувалося, що автобуси для вірян забезпечить київська влада на в’їздах до міста.

На своїй сторінці у Фейсбук Арсен Аваков повідомив, що він як Міністр внутрішніх справ, не керується категоріями релігійних ритуалів, а керується категоріями пріоритету громадської безпеки. «Саме тому, сьогодні, отримавши відповідну інформацію, в порядку запобігання можливих терористичних загроз і провокацій навколо хресного ходу православної церкви (МП), я дав вказівки втрутитися в порядок анонсованої організаторами ходи по місту Київ. Виявлені з ранку муляжі мін і реальні бойові закладки з гранатами – по планованому маршруту не залишили у нас сумнівів в реальності загроз і провокацій. Тому силами Нацполіціі і Нацгвардії МВС заблокувало прохід ходи по вулицях Києва. Безпека громадян -вище релігійних ритуалів», – написав Аваков.