Хресна хода – головний біль для правоохоронців

Згідно повідомлення прес-центру СБУ, сьогодні на міжвідомчій нараді для охорони публічної безпеки і порядку під час хресної ходи УПЦ МП ініційовано створення координаційної ради, до якої увійдуть представники СБУ, МВС, поліції, Нацгвардії, прокуратури, духовенства та патріотичних громадських організацій.

У нараді взяли участь заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий, Голова СБУ Василь Грицак, глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе, заступник командувача Національної гвардії України Микола Балан, працівники прокуратури, представники духовенства і колишніх добровольчих батальйонів.

Ініціював створення координаційної ради голова СБУ Василь Грицак. За його словами, це дуже важливо, оскільки за даними Спецслужби хода може бути використана антиукраїнськими силами для дестабілізації ситуації в країні. «До СБУ надходить інформація з різних джерел про присутніх серед віруючих провокаторів. Тому відповідальність за безпеку Хресної ходи безумовно також мають нести організатори цього заходу», – наголосив Василь Грицак.

Заступник глави МВС України Сергій Яровий зазначив, що мета наради – сконсолідувати зусилля всіх правоохоронних структур.

«Ми не допустимо жодної каплі крові, але, у разі потреби, будемо використовувати і непопулярні методи», – підкреслив він.

Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе підкреслила важливість забезпечення правоохоронцями безпеки учасників ходи. «Ми над цим працюємо дуже давно. Ситуація у нас неспокійна і ми не виключаємо, що хтось буде використовувати Хресний хід для провокації. Ми повинні розуміти, що будь-яка ситуація може бути використана нашими ворогами.», – зазначила Хатія Деканоідзе. Вона також додала, що правоохоронці планують посилити заходи безпеки у місцях проведення Хресної ходи. Зокрема, йдеться про проведення, в разі необхідності, поверхневого огляду, доступ громадян через рамки металошукачів тощо.

Нагадаємо, що Хресна хода розпочалася 3 липня зі Святогірської лаври на сході країни, а 9 липня — з Почаївської лаври на заході. Учасники мають намір зібратися 27 липня у Києві на Володимирській гірці і пройти до Києво-Печерської лаври, де відбудеться урочисте богослужіння.