Гройсман: допоки не наведемо лад в енергетиці, будемо ставати все біднішими

Сьогодні відбувся семінар для регіональних ЗМІ з питань енергоефективності та тарифної політики Уряду за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Йшлося про те, що гранична ринкова ціна на газ дозволить дозволить модернізувати енергосистему, зменшити споживання енергоресурсів, відродити газовидобування, побороти корупцію та досягнути енергонезалежності країни.

«Наше рішення було наступне – чесне, прозоре ціноутворення, ринкова ціна на біржі, гранична вартість не більше 6879 грн. За кожну людину, яка потребує захисту і має невеликий дохід, заплатить держава, а всі інші будуть платити ринкову ціну. Все, що отримає нафтогазовий сектор, ми будемо реінвестувати у власний видобуток газу і модернізацію енергетичної системи. Це побудує реально енергонезалежну країну”, – підкреслив на семінарі Володимир Гройсман.

На своїй сторінці у Фейсбуці Гройсман зазначив: «Я говорив про те, що приймати непопулярне рішення ні для кого непросто, але якщо воно необхідне, відповідальний політик на це повинен йти. Ми ніколи не виведемо Україну з безперервної кризи, якщо не наведемо лад в енергетиці. Енергетична складова є у більшості комунальних послуг і у більшості продуктів, які створюються вітчизняними виробниками. Допоки ми не наведемо лад у цій сфері – будуть ставати все біднішими і держава і громадяни. Занижена ціна на газ обійшлась би в 2016 році державі в 170 млрд. грн на дотацію Нафтогазу (на покриття різниці цін для всіх – і для бідних і для багатих). Для порівняння – на субсидії, які захистять адресно кожну, підкреслюю – КОЖНУ! – родину, яка отримає рахунок за комунальні послуги більше 15% від свого доходу, потрібно максимум 40 млрд. Різниця між цими цифрами – це ї є ті кошти, які використовувались неефективно».