Грошей менше – ліків більше

Незважаючи на зниження загального фінансування державних програм лікування у 2015 році у порівнянні з 2014 роком, кількість закуплених ліків зросла майже на 55%. Про це повідомила в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Звідси висновок: якщо гроші не «пиляти», можна більше ліків купувати.

«Незважаючи на зниження загального фінансування державних програм лікування за деякими програмами у 2015 році на 13% у порівнянні з 2014 роком (у доларовому еквіваленті), загальна кількість одиниць закуплених лікарських засобів зросла на майже 55%», – повідомила Уляна Супрун під час брифінгу.

Цього року у торгах приймало участь удвічі більше виробників, ніж минулого року, зокрема, багато українських. Велика частина ліків закуповувалася без посередників, у виробників, наприклад, 100% лікарських засобів для орфанних захворювань закупили напряму (орфанні захворювання – це рідкісні захворювання, до яких, наприклад в ЄС, відносять такі, які спостерігаються рідше, ніж в 5 випадках на 10 тис. населення – Ред. «КС»).

«Препарати, закуплені через міжнародні організації, є якісними та мають прекваліфікацію ВООЗ. Це ті ліки, якими користуються у всіх країнах світу», – додала Уляна Супрун.

Станом на сьогодні в Україну поставлено 72% препаратів, закуплених через міжнародні організації за кошти Держбюджету на 2015 рік. На 100% поставлено в Україну ліків для органних хворих, для дітей хворих на вірусний гепатит, тести для діагностики ВІЛ/СНІД, дитячої гемофілії.

Інформація про стан закупівель ліків через міжнародні організації за кошти Держбюджету на 2015 рік надана на сайті МОЗ.

Ситуація щодо поставок ліків та медвиробів, закуплених за державні кошти, міжнародними організаціями наступна: ПРООН здійснило поставки 75% від замовленого, UNICEF – 64%, Crown Agents – 57%. Загалом у регіони вже відправлено 49% від загальної кількості поставок